Kullanıcılarımızın Gözünden

Anasayfa / Kullanıcılarımızın Gözünden

DT. ENGİN TAVİLOĞLU

TEŞVİKİYE / İSTANBUL

Connect sistem ile dijital diş hekimliğine büyük yatırımlar yapmadan geçiş yapılabiliyor.

Armaera bunu mümkün kılıyor.

MSC. DT. CANSIN ÖZGÜR

ATAŞEHİR / İSTANBUL

Biz klinik olarak dijital planlamalar yapsak da konvansiyonel tekniklerle çalışıyorduk. Dijital sistemlere geçme düşüncesi bana hiç bir zaman sıcak gelmiyordu. Çünkü dijital ölçü aşamasından sonra olan ‘tasarım’ ve ‘üretim’ aşamaları için klinik yoğunluğumuzun içerisinde zamanımız yoktu. Zamanımız olsaydı bile, en sık olarak yaptığımız anterior restorasyonlarda yılların birikimine sahip bir dental teknisyenin başarısına ulaşmak için gereğinden fazla emek harcamamız gerekiyordu. Bunu yapabilecek bir teknisyeni kadromuza almak da ekonomik olarak uygun değildi.

Hem yüklü miktarda maddi yatırım yapmalıydık, hem de zaten yaptığımız işlere ek bir iş yükü üstlenmeliydik. Bu bize göre değildi. Tam bu aşamada Armaera’nın yeni projesi ‘Armaera Dijital’ ile tanıştık. Proje dahilinde hekimler hiçbir ön yatırım yapmadan dünyanın en iyi tarama cihazlarından birini kliniklerinde kullanma imkanına sahip olacaklardı. Ölçüleri dijital olarak alıp, tamamen internet üzerinden vakaların teknisyene ulaşması sağlanıyordu.

Yapılacak olan restorasyonlar konvansiyonel tekniklerle imkansız sayılabilecek bir hızla bize ulaşacaktı. Üstelik muadil seramik ücretlerine göre çok daha az ücret ödeyecektik. Kabul edilmemesi zor bir anlaşmaydı. Armaera’nın çalıştığımız dönemde diş hekimliğindeki yeniliklere adapte oluşu, beni en etkileyen özelliklerinden oldu. Benimle aynı yöne bakan profesyonel bir ekipti… Bu kadar büyük imkanlara bu kadar kolay ulaşmak…

Armaera’ya, onu bu kadar harika yapan bütün ekibe, sonsuz teşekkürler…

DT. EMRAH GÜVENENLER

ACIBADEM ATAŞEHİR HASTANESİ

Mesleğimi seviyorum!
Protetik tedaviler, özellikle estetik bölgedeki uygulamalar her zaman özel ilgi alanıma girer. İyi bir estetik bölge tedavisi yapmak ve hastayı mutlu görmek bence mesleğimizin zirve noktasıdır. Armaera ile çalışmadan önce mükemmel sonuca ulaşmak için bol prova yapmak ve biraz da şans gerekiyordu.
Çoğu zaman teknisyenime istediklerimi yaptırmakta zorlanıyordum.

Sonuç, çalıştığım teknisyenin bakış açısı ve yeteneğiyle sınırlıydı ve bu faktörü kontrol etmek bazı durumlarda imkansızdı. Dijital diş hekimliğine geçiş yapıp Armaera ile çalışmaya başlayınca, özellikle DSD konseptinin de yardımıyla; ben, hastam ve teknisyenim aynı hedefe odaklanma, sonuca aynı pencereden bakma imkanı yakaladık. Artık protetik tedavilerde şans faktörünün ve birden fazla prova yapmanın stresinden, maddi ve manevi yükünden kurtuldum. Mock-up aşamasında hastamın beğendiği tedavinin birebir aynısını teslim edeceğimi biliyordum.

Dropbox ve whatsapp gibi uygulamalar sayesinde Armera personeli ile online olarak işi takip etme, tasarımları üretimden önce görme ve tartışma imkanı yakaladım. Artık en kapsamlı tedavilerimi bile preperasyondan 1-2 gün sonra sorunsuz olarak teslim edebiliyorum. Sürecin hızlı ve sorunsuz olmasının yarattığı güven duygusu, teknisyen ve laboratuvar kaynaklı streslerin ortadan kalkması, hasta memnuniyetindeki ve kliniğin gelirindeki artış sayesinde protez yapmayı artık daha çok seviyorum.

Teşekkürler Armaera.

DT. H. ALP BULGUR

DENİZLİ

Armaera ve Cerec Omnicam (nihayet beni Cerec almama ikna eden şirket) EDAD’ın 2002 kongresindeki Sirona standında 3 boyutlu tasarım ve frezeleme ünitelerini görünce çok heyecanlandım. O anda bu cihazları muayenehaneme sokmaya karar verdim. Fakat bireysel klinik işleten meslektaşlarım bilirler. Muayenehanelerimiz zamanında satıcıların gazına gelerek aldığımız ama ticari ve teknolojik olarak henüz evrimini tamamlamamış birçok çöp cihazla doludur. Serbest diş hekimi mesleki tecrübesiyle bunun ayrımını iyi yapmak zorundadır. Yoksa zar zor biriktirdiği parayı yanlış yatırıma harcayıp sıkıntıya girer.
Cerec de işte o yıllarda daha işin başındaydı ve bireysel muayenehane için henüz rantabl değildi.

Çok pahalıydı ve yapılacak yatırımı ticari olarak karşılamaktan uzaktı. Ben de kendimi frenledim ve beklemeye karar verdim. Ve tam on dört yıl sonra bugün hayatımın ikinci aşkı (birinci aşkım muayenehanem, eşim duymasın) ile birlikteyiz. Armaera’ya gelince o da bu işin çöpçatanı oldu, aramızı buldu. Şaka bir yana, Sirona Cerec Omnicam artık teknolojik olarak, yazılım olarak bence tatmin edici seviyeye artık gelmişti. Hızlı tarıyordu, hataları azalmıştı, pratikleşmişti. Detaylara fazla girmeyeceğim. İşin artık ticari değerlendirme kısmındaydım.

Burada da Armaera devreye girdi. Teknisyen ve tasarım kısmının hizmet olarak verilmesi ilk etapta cazip geldi. Başlangıçta sadece tarama için zaman harcamak benim için önemli. Çünkü tam sistem aldığımda ya sadece inleyle sınırlı kalacaktım ya da çok zaman harcayıp işin teknisyenlik kısmını da ben yapacaktım. Cerec’in her yönünü kullandıkça rantabl oluyor. İnley, onley, ön estetik, arka köprüler, laminalar, implant üstü vidalı kuronlar vs. Bu da iyi bir teknisyen desteğiyle mümkün. Dijital ölçü ise tamamen ayrı bir dünya. Hassasiyeti ve çok düşük hata payı ise bonusu. Kesinlikle diş hekimliğinde bir devrim. Artık bilgisayarla resim değil, heykel yapıyorum. Daha ne isteyeyim, tüm meslektaşlarıma tavsiye ediyorum.

DT. ÖZGÜR SUNAOĞLU

DENTATLAS / KOCAELİ

Her alanda olduğu gibi dişhekimliğinde de  teknolojiden geri kalmak düşünülemez.

Bu bağlamda dijital dişhekimliği uygulamaları bizim için kaçınılmazdı. Dijital dişhekimliğindeki bu arayışlarımız bizi Armaera ile tanıştırdı. Bu andan itibaren Armaera bizim hedeflerimizi daha çabuk gerçekleştirmek için her türlü desteği sağladı.

Çözüm ortağı olması yanında göstermiş olduğu samimiyet ve dostluk adına başta Mekki Kutlu, Numan Tuntaş, Mücahit Öksüz olmak üzere ismini belki bilmediğimiz değerli

Armaera ailesine teşekkür ederiz.

DENT SUADİYE

ANTALYA

Globalleşen ve dijitalleşen hayatımıza baktığımızda, tüm bu değişimin işimiz üzerinde olan etkisi kabul ettiğimiz bir gerçek. Tüm teknolojik gelişmeler dolayısıyla ortaya çıkan “teknolojiyi doğru ve etkin kullanma” sorunu, sıklıkla karşılaştığımız bir durum.

Armaera’yı tercih etmedeki en önemli sebebimiz; sadece teknoloji pazarlayan bir firma değil, aynı zamanda kullanımını öğreten, öğretme ile kalmayıp, iş akış prosesindeki her safhayı titizlikle inceleyen -dolayısıyla hata olasılığını minimize eden-, aynı zamanda alanındaki gelişimi ve değişimi takip edip bizleri devamlı bilgilendiren mükemmel bir çözüm ortağı olmasıdır. Ve tabii tüm bu ortak iş yapma hissiyatımızı artıran sebeplerin dışında, işe başladığımız andan itibaren kurduğumuz diyaloğumuzun sıcaklığı, bilgi alış veriş hızı, karşılıklı anlayışa dayalı diyalog şimdiden gönül bağına dönüştü. Artık Armaera’yı sadece iş birliği yaptığımız bir iş ortağı olarak değil, aynı zamanda dostluk ilişkisini kurduğumuz ve geliştirdiğimiz bir kardeş firma olarak adlandırıyoruz.

Hizmet verdiğimiz kesimi “hasta” diye tanımlamaktan öteye geçip, “sağlığına kavuşmak ve güzelleşmek isteyen insan” diye adlandırarak çıktığımız bu yolda, bizlere daha iyi hizmet verme imkanı sağlayan bu güzel aileye; başta Mekki Kutlu olmak üzere Mücahit Öksüz’e, Eser Şimşek’e, Numan Tuntaş’a, Elif Tüfekçioğlu’na, Hayko Dikici’ye, Eyüp Kaçmaz’a, Yonca Şaşmaz’a, Furkan Köstereli’ye, Ceniye Subaşı’na ve Hüseyin Kan’a sonsuz teşekkürler…

Muhteşem coşkunuzun hiç bitmemesi temennisi ile…
Mehmet Altunbaş / Dent Suadiye CEO

DENTAPOL

ANKARA

Oldukça yoğun çalışan bir klinik olarak hastalarımıza daha da kaliteli hizmet sunmak amacıyla teknoloji hamlesi yaparken iş yükümüzü arttırmamak, zaman ve efordan tasarruf etmek bizim için önemliydi. Bu yüzden tasarım ve üretim basamaklarını titizlikle bizim yerimize yapan bir çözüm ortağı bulmalıydık. Armaera tüm bu ihtiyaçlarımıza yanıt veriyordu.

Cihazı kliniğe alıp işe başladığınızda ise başka sorunlar ortaya çıkıyordu. Yıllarca edindiğimiz klasik diş hekimliği alışkanlıklarımızı bir kenara bırakmamız ve yeni alışkanlıklar edinmemiz gerekti. Armaera bu konuda da çözüm ortağımız oluverdi. Dijital iş akışıyla başlayan; materyal seçimi, dijital preperasyon  prensipleriyle devam eden eğitimleri, her vakada vakaya dair değerlendirmeler ve çözümleri size bünyesindeki bir protez uzmanı diş hekimi ve alanında uzman teknisyenleriyle sunan Armaera, bir seçkinler kulübündeymişsiniz hissi oluşturuyordu… Evet yeni bir ölçü, yeni bir preperasyon tekniğine, dijital akışa adapte olmak, yeni bir laboratuvar ile frekans eşitlemek başta tırnaklarımızı yedirecek kadar zordu.

Fakat zaman geçtikçe hastamıza önceden finali göstermenin rahatlığı, dijitalden
kaynaklı uyumun kusursuzluğu ve bunun sadece birkaç günde yapılmış olması oldukça keyif verir hale geldi. Bir üstadımızın dediği gibi; Cerec tek başına bir kliniği iyi yapmıyordu ama “Cerec ve Armaera” iyi bir kliniği mükemmel yapıyordu…

Dt. Mahir Südemen

DT. BAHAR AKMAN & DT. BAHADIR AKMAN

AKDENT / BURSA

Teşekkürler Armaera!

Sizinle ilk tanışmamız EDAD aracılığı ile oldu. Otuz yıldır çalıştığımız ve çok da mutlu olduğumuz bir laboratuvarımız varken üstelik. Öncesinde dijital diş hekimliği ile yakından ilgilenip tam da karar verme aşamasındayken. Bursa’da EDAD ile yaptığımız klinik işletme semineri sırasında sizleri şahsen tanıdık. Yapmış olduğunuz kampanyayı gördüğümüzde ise kesinlikle hemen katılmamız gerektiğini düşündük. Sizlerin işinizi yaparken gösterdiğiniz beceri ve heyecan tabii ki bize
müthiş bir motivasyon sağladı. 15 Mart 2016’da dijital yolculuğumuza birlikte başladık.

Bizlere verdiğiniz eğitimler ve gösterdiğiniz yakın ilgi kısa sürede iş ortaklığından dostluğa döndü. Gösterdiğiniz yakın ilgi ve işlerimizdeki hassasiyetinizle hastalarımızı da çok mutlu ettik birlikte. Uzun yıllar birlikte çalışmak dileğiyle…

Sevgiler.

DR. DT. ESRA SİLAHTAR

DENTES SUADİYE / İSTANBUL

Armaera tam bir yol arkadaşı…

Mevcut ile yetinmeyip, sürekli daha iyisini isteyenler için her aşamada aynı dilde konuşabildiğiniz, birlikte düşünüp, birlikte çözüm üretip, birlikte  uygulayabildiğiniz bir yol arkadaşı.

DR. DT. YÜKSEL YAZICIOĞLU

PENDİK / İSTANBUL

Armaera benim için güven demek, dostluk demek. Güvenemediğiniz biri ile iş yapamazsınız, yol arkadaşı olamazsınız. Armaera ekibi bana bu güveni verdi ve şu
anda çok yüksek bir güven ilişkimiz mevcut. Profesyonel ekip bir diğer önemli özellikleri. Özellikle dijital platform üzerindeki tecrübeleri şu anda Türkiye’de çok az laboratuvarın sahip olduğu bir şey ve bu özellikleri ile de vakanın çözümünü daha da kolaylaştırıyorlar.

Eğitim destekleri, teknolojik alt yapıları ile özellikle dijital platformda iş yapmak isteyen klinikler için çok iyi bir alternatifler. Özellikle klinik çalışma ortamında hız bizim için önemli bir faktör ve bu hızı şu anda Armaera sağlayabilir.

Vizyon sahibi olmaları ve özellikle donanım açısından her türlü yeniliğe açık olmaları da bizim mesleğimizde gelecek olarak tanımlayacağımız dijital platformda onları bir adım öne geçirmektedir.

Eğer vizyon sahibi, yenilikçi, profesyonel, güleryüzlü bir ekiple çalışmak isterseniz Armaera’yı tercih edebilirsiniz.

DT. DENİZ ÖCAL KAYNAR

ACIBADEM KADIKÖY HASTANESİ

Dijital diş hekimliğine geçişimizde aracı ve en büyük destekçimiz olan Armaera ile tanıştığım günden beri hastalarım için istediğim; kusursuz, estetik  restorasyonları daha hızlı ve güvenilir şekilde yapıyorum.

Hastalarıma geleneksel ölçü yok, geçici dişler yok, uzun bir bekleme süremiz olmayacak, prova yok, bugün dişlerinizi teslim edebilirim dediğimde; hastalarımın gözündeki mutluluk ve hayranlığı görmek gerçekten müthiş.

Teşekkürler Armaera…

DR. DT. SADIK GENÇOĞLAN

AFS DENT ÇEKMEKÖY/İSTANBUL

Biz AFS DENT ailesi olarak Armaera sayesinde bugüne kadar hayranlıkla izlediğimiz ve yapmayı hayal ettiğimiz yurt dışında yapılan prime-class işlerle rekabet edebilmeyi ve yine günümüzün en büyük problemlerinden biri olan profosyonel çalışma ve iş istikrarı ile verilen sözlerin tutulmasını öğrendik.

Eser Şimşek gibi dijital diş hekimliğinde profesyonel olan bir diş hekiminden destek almak bence en önemli farkı oluşturan etkenlerden birisi. Gerçekten böyle bir laboratuvar ile çalıştığımız için kendimizi çok şanslı hissediyoruz.

Kendilerine teşekkürü borç biliyorum ve birlikte çok daha iyi işler yapacağımızı düşünüyorum.